Seda Yorgancıoğlu M.Ac. - Uzman Dil ve Konuşma Terapisti

Seda Yorgancıoğlu M.Ac. - Uzman Dil ve Konuşma Terapisti

2007 yılında ABD’deki Ohio Wesleyan Üniversitesi’nde Biyoloji ana dal, ve Psikoloji yan dallarındaki lisans eğitimini tamamladı.

2008 yılında başvurduğu Fulbright başarı bursunu alarak ABD’nin Florida Üniversitesi’nde Konuşma ve Dil Patolojisi alanındaki yüksek lisans eğitimine başladı. Eğitimi süresince, Florida Üniversitesi Pediatri Kliniği, Florida Üniversitesi Ses Kliniği, Myra Terwilliger İlkokuulu, Florida Shands Hastanesi, ve Florida Shands Rehabilitasyon Hastanesi’nde öğrenci konuşma terapisti olarak staj yaparak çeşitli yaş ve hasta grupları ile deneyim kazandı. Bu süreç içinde ayrıca iki kez American Speech Language and Hearing Association tarafından düzenlenen yıllık kongrelere ve Florida Üniversitesi’nde yıllık olarak düzenlenen G. Paul Moore Sempozyumlarına katıldı. 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlayarak Konuşma ve Dil Bozuklukları Uzmanı olarak mezun olmuş ve "Konuşma  ve Dil Bozuklukları Alanında Klinik Yeterlilik Belgesi'ni (CCC- SLP) almıştır.

2011 yılında Türkiye’ye döndükten sonra SESVAK ve Me-Di Kulak Burun Boğaz Merkezlerinde görev alarak yetişkin ve çocuklardaki ses bozukluklarının değerlendirme, tanı ve tedavisi alanlarında çalıştı. Bunun yanında 2011 yılında Birlikcan Özel Eğitim Merkezi’nde görev alarak çocuklarda otizm, Down Sendromu, gelişim ve dil geriliği,  mental retardasyon, artikülasyon bozuklukları gibi vakaların değerlendirme ve terapisini üstlendi. 2012 - 2015 yılları arasında Advanced Pediatric Learning Center adlı merkezde Dil ve Konuşma Terapisti olarak görev aldı.  Amerikan Konuşma ve İşitme Derneği (ASHA) üyesi olan Seda Yorgancıoğlu Ekim 2013 tarihinden itibaren Lingua Dil – Konuşma ve Eğitim Merkezi ekibinde çalışmalarını sürdürmektedir.